Informace o nás

  

Jak to všechno začalo ?

Jednoho listopadového dne roku 2009 se v Klubu mladých v Sokolovském Hornickém domě sešla parta nadšenců, kteří se rozhodli nahlédnout do zákulisí ochotnického divadla a zkusit si, zda mají na to, jej hrát. Někteří se znali, jiní se viděli poprvé v životě. Během pár týdnů přibyli do party další a na začátku roku 2010 jsme mohli říct : Ano, teď jsme kompletní“.

A proč zrovna Konvalinky? Inu proto, že nám to svědčí na jevišti stejně krásně, jako jim na louce a v neposlední řadě proto, že nás všechny dala dohromady Eva Konvalinová, naše divadelní máma.

Prvotinu, kterou napsala : „Tak na to nemám…...“ jsme začali zkoušet s chutí a hned po první čtené zkoušce jsme měli jasno, kdo co bude hrát.

Uplynulo pár týdnů, scházíme se každou středu v podvečer a dá se říct, že jsme připraveni na premiéru. „Bude začátkem června“ oznamuje nám Eva a v našich myslích ihned vyvstává myšlenka : „Zvládneme to ?“ „Nezapomeneme text ?“ „To bude ostuda!“

Ne, ne, na to nesmíme ani pomyslet! Držíme sami sobě palce, ať dopilujeme vše k nejlepšímu obrazu a vyrážíme vstříc posledním předpremiérovým týdnům.

 Teď máme již po první premiéře a můžeme říct, že se nám celkem povedla a hlavně už máme své diváky, které jsme pobavili a kteří se těší na naše další dílo a to je to, o co vlastně nejvíc usilujeme. Zjistilili jsme k našemu potěšení, že spousta lidí miluje černý humor a je naladěna na stejnou vlnu "ujetosti" jako my. Chceme rozdávat smích za každou cenu. Nic nám není svaté! Jsme prostě takové nestandardní ochotnické divadlo, to je jisté. Přijďte se podívat na naše představení a uvidíte sami.